Jak pracuji

Moje práce mě baví a měla by bavit i Vás. Aby tomu tak bylo, musíme vědět, že jsme pro sebe ti praví. Věnujte prosím chvilku přečtení pracovního postupu a ověrte si, zda si budeme rozumět.

1.  První schůzka

Vše začíná prvním kontaktem přes e-mail či telefon, kde mi představíte záměr Vašeho projektu. Pokud je to možné, připojte do mailu také dokumenty, které máte k projektu k dispozici s popisem Vaší představy o spolupráci. Následně si s Vámi domluvím osobní schůzku, kde prokonzultujeme detaily a vytvoříme konkrétní zadání, neboli brief projektu, který pro mě bude opěrným dokumentem.

2.  Nacenění & časový harmonogram

Na základě zadání Vám zašlu cenovou nabídku s časovým hramonogramem prací. Seznámíte se s výší honoráře, v jakých případech mohou vzniknout případné vícepráce a další body naší spolupráce. Po odsouhlasení cenové nabídky a uhrazení zálohy se konečně můžeme pustit do práce!

3.  Tvorba návrhu

V první fázi navrhování vypracuji rešerši konkurence, vyhledávám relevatní inspiraci, zjistím, jak byste se měli odlišovat a vytvářím tzv. moodboard projektu, který s Vámi zkonzultuji. Poté začnu pracovat na návrhu samotném. Po prezentaci návrhu Vám nechávám čas na podání zpětné vazby a následně zapracuji komentáře.

4.  Hotový návrh

Po zapracování úprav máme hotový návrh, připravený k odevzdání a uvedení do praxe. Obdržíte ode mě veškerou dokumentaci, tisková data, a další soubory uvedené v cenové nabídce.

4.  Realizace projektu

TISKOVINY

Mějme na paměti, že i sebelepší návrh, do kterého společně vložíme spoustu času a energie, dokáže shodit nekvalitní reprodukce. Proto Vám dokáži zajistit tisk u ověřeného tiskaře, dohlédnu na kvalitu tisku a předání.

NOVÝ VIZUÁLNÍ STYL V PRAXI

Při zavádění nového vizuálního stylu do praxe je nutné dodržovat manuál a pokračovat v nastavené strategii. Pokud nemáte po ruce svého grafického designéra, který dokáže pracovat v profesionálních programech a rozumí dané problematice, doporučuji Vám i nadále pokračovat ve spolupráci se mnou. Vždy důkladně zvažte, zda Vaši známí či kolegové z práce budou Vaši značku systematicky budovat nebo ji v opačném případě začnou vlastní kreativitou neúmyslně tříštit. Začíná to změnou písma v nadpisu, přidáním několika odstínů barev, roztomilou fotografií a Vy se rázem do půl roku začínáte divit, proč Vám nová identita a investice do ní nepřináší kýžené výsledky, které jste od ní čekali… jste opět na startu.

Grafické práce tedy zadávejte vždy profesionálům. Je to viditelná část Vaší značky – v dnešním mobilním světě tolik důležitá část reklamy. Vnímejte význam slova „jednotný” v celém znění názvu: jednotý vizuální styl značky.

Podmínky spolupráce

  • pojďme spolupracovat, pokud hledáte rovnoceného partnera, né DTP operátora
  • vyšetřili jste si dostatek času na to, aby mohl vzniknout kvalitní návrh a počítáte také s časovou rezervou pro zapracování úprav. Naše seznámení, nastavení podmínek a honoráře nám může zabrat cca týden. V případě redesignu a tvorby vizuálních identit pak počítejte s časem minimálně 4–8 týdnů.
  • jsem vázána mlčenlivostí o projektu a dalších Vámi poskytovaných informacích
  • po dokončení projektu sdílím vizualizace za účelem vlastní prezentace
  • naše spolupráce může trvat i několik měsíců, proto hradíte zálohu 50% předem

Myslíte, že si budeme rozumět? Skvěle! Napište mi na: info@kristynakonecna.com