Jak pracuji

Jak pracuji

Moje práce mě baví a měla by bavit i Vás. Strávíme společně nějaký čas. Věnujte prosím několik minut čtení pracovního postupu a ověřte si, zda si budeme rozumět.

1.  První schůzka

Vše začíná prvním kontaktem přes e-mail či telefon, kde mi představíte záměr Vašeho projektu. Pokud je to možné, připojte do mailu také dokumenty, které máte k projektu k dispozici s popisem Vaší představy o spolupráci. Následně si s Vámi domluvím osobní schůzku, kde společně probereme detaily projektu a vytvoříme konkrétní zadání, neboli brief projektu, který pro mě bude opěrným dokumentem při navrhování.

2.  Nacenění & časový harmonogram

Na základě zadání Vám zašlu cenovou nabídku s časovým harmonogramem prací, seznámíte se s výší honoráře a dalšími body, které mohou být důležité pro naši spolupráci. Po písemném odsouhlasení cenové nabídky a uhrazení zálohy se můžu pustit do práce.

3.  Tvorba návrhu

V první fázi navrhování vypracuji rešerši, vyhledávám relevantní inspiraci a vytvářím tzv. moodboard projektu.  Tuto inspirační nástěnku Vám následně prezentuji, abychom si byli jisti, že jdeme správným směrem. Poté začínám pracovat na návrhu samotném. Hotový návrh Vám prezentuji s fotorealistickými vizualizacemi. Dám Vás dostatek času na podání zpětné vazby. Poté zapracuji případné klientské změny a vzniká dílo finální.

4.  Hotový návrh

Po zapracování úprav máme hotový návrh, připravený k odevzdání, tisku či jiné realizaci. Obdržíte od mne veškerou dokumentaci, v případě grafických projektů tisková data a ostatní soubory uvedené v cenové nabídce.

5.  Realizace

TISK

Mějme na paměti, že i sebelepší návrh, do kterého společně vložíme spoustu času a energie, dokáže shodit nekvalitní reprodukce. Proto Vám mohu zajistit tisk u ověřeného tiskaře a dohlédnout na kvalitu tisku.

NOVÝ VIZUÁLNÍ STYL V PRAXI

Při zavádění nového vizuálního stylu do praxe je nutné dodržovat manuál a pokračovat v nastavené strategii. Pokud nemáte po ruce grafického designéra, který umí pracovat v profesionálních programech a rozumí dané problematice, doporučuji Vám i nadále pokračovat ve spolupráci se mnou. Vždy důkladně zvažte, zda Vaši známí či kolegové z práce budou Vaši značku systematicky budovat nebo ji v opačném případě začnou vlastní kreativitou neúmyslně tříštit. Začíná to změnou písma v nadpisu, přidáním několika odstínů barev, roztomilou fotografií a Vy se rázem do půl roku začínáte divit, proč Vám nová identita nepřináší kýžené výsledky, které jste od redesignu a investice do ní čekali.

Grafické práce tedy zadávejte vždy profesionálům. Je to viditelná část Vaší značky – v dnešním digitálním světě tolik důležitá část reklamy. Vnímejte význam slova „jednotný” v celém znění názvu: jednotný vizuální styl značky.

Podmínky spolupráce

  • vyšetřili jste si dostatek času na to, aby mohl vzniknout kvalitní návrh s časovou rezervou pro zapracování úprav
  • jsem vázána mlčenlivostí o projektu a Vámi poskytovaných informacích
  • po dokončení projektu sdílím vizualizace za účelem vlastní prezentace
  • hradíte zálohu 50% předem

Budeme si rozumět? Skvěle. Napište mi na info@kristynakonecna.com